Cyfrowa skrzynka pocztowa (digital brevlåda)

Dzięki cyfrowej skrzynce pocztowej poczta ze szwedzkiej agencji podatkowej i innych urzędów jest dostarczana cyfrowo zamiast na papierze. Niezależnie od wybranej skrzynki pocztowej otrzymasz tam swój urzędowy list. W niektórych skrzynkach pocztowych otrzymujesz również pocztę od firm. W przeciwieństwie do zwykłych wiadomości e-mail, cyfrowa skrzynka pocztowa jest bezpieczna, ponieważ logowanie odbywa się za pomocą identyfikacji elektronicznej, na przykład Mobile BankID. Cyfrowa skrzynka pocztowa jest darmowa, przyjazna dla środowiska i dostępna w każdym miejscu. Możesz założyć cyfrową skrzynkę pocztową jeśli jesteś osobą prywatną lub prowadzisz firmę.

Szwedzkie cyfrowe skrzynki pocztowe:
• Digimail
• E-Box
• Kivra – najpopularniejsza
• My Government Post

Ponad trzy miliony Szwedów korzysta już z Kivry.

Co to jest Kivra?
Kivra to cyfrowa skrzynka pocztowa, do której można dotrzeć za pośrednictwem sieci. Po otwarciu cyfrowej skrzynki pocztowej w Kivra trafią tam ważne wiadomości, takie jak faktury, poczta rządowa, informacje kredytowe, a nawet deklaracja.

Jak działa Kivra?
Rozpoczęcie pracy z Kivrą jest bardzo łatwe. Kliknij „Zarejestruj się” na Kivra.com i wpisz swój personnummer, adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Następnie wystarczy potwierdzić za pomocą Mobile BankID. Jeśli nie masz Mobile BankID, możesz zamówić kod aktywacyjny, który zostanie wysłany na Twój adres.
Po zakończeniu rejestracji otrzymasz całą pocztę od firm i urzędów powiązanych z Kivra bezpośrednio w cyfrowej skrzynce pocztowej. Wiele firm i urzędów już dołączyło, a liczba ta stale rośnie.

Różnice między BankID a Mobilt BankID
• Mobile BankID – współpracuje ze smartfonem lub tabletem
• BankID – działa z komputerem stacjonarnym lub laptopem.

Deklaracja 2020 – osoby prywatne
Jeśli założysz cyfrową skrzynkę pocztową do 27 lutego, otrzymasz swoją deklarację jako plik PDF do cyfrowej skrzynki pocztowej w dniach 4-11 marca. Od 17 marca możesz podpisać deklarację za pomocą e-identyfikacji w aplikacji Urzędu Podatkowego lub w e-usłudze na stronie internetowej.

Zostaw komentarz

© Graffstudio 2020 | Created by Graffstudio.